Abarth 595 Pista. Moc w standardzie

Ceniony przez znawców sportowej jazdy, lubiany przez miłośników oryginalnego designu, kochany przez kierowców, którzy na pierwszym miejscu stawiają frajdę. Abarth 595 Pista posiada imponujące grono entuzjastów sportowych samochodów o nietuzinkowym charakterze. Niejeden indywidualista skusi się na widok klasycznego nadwozia o drapieżnych cechach.

Piękność na czterech kółkach

To nie tak, że na Abartha decydują się jedyne ci, którzy marzą o szybkiej, dynamicznej jeździe. Jako jedna z nielicznych marek scala bezpieczeństwo i ergonomię z niezwykłą wygodą prowadzenia oraz oryginalnością. Trudno znaleźć samochód, który w równych proporcjach łączyłby wszystkie te cechy. Skorpion czyni to wszystko świadomie, oddając w nasze ręce auto kompletne. Pista jest samochodem zwinnym, przyjemnym w prowadzeniu i zwrotnym, a zatem stworzonym do dynamicznej jazdy. Doskonale czuje się w miejskiej dżungli, w której znajduje dla siebie miejsce w nawet bardzo ciasnej i nieprzyjaznej przestrzeni. Ale równie znakomicie prowadzi się poza miastem, gdzie może pokazać, jak świetnie radzi sobie z zakrętami, nierówną nawierzchnią czy wzniesieniami.

Zaawansowany technicznie maluszek

Zaawansowana technika, dla której znaleziono miejsce w tym niewielkim samochodzie, zapewnia całe mnóstwo emocji za kółkiem. Na uwagę zasługuje system telemetryczny, dzięki któremu kierowca może śledzić swoje dokonania oraz porównywać osiągi. Mało tego – jest w stanie udostępniać uzyskane wyniki innym kierowcom. W ten sposób może poczuć się jak na prawdziwym torze wyścigowym, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dla jeszcze przyjemniejszego prowadzenia zastosowano nową turbosprężarkę Garret gwarantującą nie tylko lepsze osiągi, ale także większą elastyczność i zwrotność auta. W ten sposób ten niewielkich rozmiarów samochód może rozpędzić się do 218 km/h, przyspieszając do setki w nieco ponad 7 sekund. Łatwo, przyjemne, z pasją – tak prowadzi się Abarth 595 Pista.