Carsharing – czym jest i dla kogo?

Sprzedałeś swój samochód, bo korzystałeś z niego jedynie sporadycznie? Jeżeli mimo wszystko od czasu do czasu przydałby Ci się samochód, masz alternatywę dla wypożyczalni samochodów – możesz skorzystać z carsharingu. Dowiedz się, czym jest carsharing i dlaczego warto z niego korzystać?

Ewolucja w poruszaniu się po mieście

Carsharing jest dostępny w kolejnych miastach Polski. Samochody na minuty w  Lublinie oferuje firma Panek CS, która ma w ofercie kilka pojazdów, np. Toyotę Yaris i Smarta Elektrycznego. Carsharing to kolejne – obok choćby ride sharing (współdzielenia podróży) – rozwiązanie, które zyskuje na popularności szczególnie wśród młodych ludzi. W ten sposób zmienia się sposób poróżowania po mieście – nie trzeba już posiadać samochodu, aby w wygodny i szybki sposób dotrzeć do wybranego celu.

Samochody na minuty w Lublinie to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie uzupełnia ofertę transportu publicznego. Jeżeli pojazd jest Ci potrzebny po to, aby raz w tygodniu czy miesiącu wygodnie zrobić duże zakupy, wcale nie musisz go mieć, aby z niego korzystać.

Dla kogo jest carsharing?

Idea współdzielenia jest dedykowana kierowcom mieszkającym w dużych miastach, którzy na co dzień poruszają się transportem zbiorowym, a samochodu potrzebują jedynie sporadycznie. Carsharing to idealne rozwiązanie z punktu widzenia osób, które podejmując codzienne decyzje zakupowe, mają na względzie dobro środowiska naturalnego. Operatorzy oferujący usługi carsharingu stawiają na samochody elektryczne, które zanieczyszczają środowisko w dużo mniejszym stopniu niż tradycyjne pojazdy.

Z carsharingu chętnie korzystają również cudzoziemcy. Wypożyczenie pojazdu z tradycyjnej wypożyczalni wiąże się z formalnościami, których można uniknąć, wynajmując pojazd w ramach carsharingu.

Carsharing również w Lublinie

Samochody na minuty w Lublinie są już faktem – tym samym to miasto dołączyło do grona aglomeracji, w których są obecni operatorzy pojazdów włączonych do sieci carsharingu. Firma Panek CS proponuje zmotoryzowanym mieszkańcom szeroki wybór pojazdów oraz liczne udogodnienia. Wynajęcie pojazdu jest przy tym niezwykle łatwe – wystarczy zainstalować specjalną aplikację w telefonie, a następnie utworzyć konto. To wystarczy, aby przetestować pojazdy dostępne w ofercie.

Aktualny cennik, obowiązujące promocje oraz informacje o miejscach parkingowych zarezerwowanych dla floty Panek dostępne są na firmowej stronie internetowej firmy Panek CS.