Co trzeba wiedzieć o wymianie tapicerki samochodowej?

Przetarta czy poplamiona tapicerka samochodowa to problem wielu kierowców. Choć jej stan nie ma wpływu na sprawność pojazdu, to obniża estetykę wnętrza i sprawia, że traci na tym komfort jazdy. W takiej sytuacji najlepsza jest wymiana tapicerki – co warto o niej wiedzieć, ile kosztuje i jakie mamy możliwości?

Wymiana tapicerki w aucie

Stan tapicerki samochodowej może być bardzo różny – w większości przypadków rozmaite plamy czy zabrudzenia łatwo wyczyścić specjalnymi środkami, dostępnymi na rynku. Możliwe jest też skorzystanie ze specjalistycznych usług prania, dzięki którym będzie ona wyglądała jak nowa. Niestety, w niektórych przypadkach jej wyczyszczenie nic nie da i trzeba zdecydować się na wymianę tapicerki.

A to zadanie dla tapicera samochodowego, który jest w stanie zaoferować nam szeroki zakres usług, w tym:

  • wymianę całej tapicerki w samochodzie lub pojedynczych elementów;
  • obszywanie foteli samochodowych;
  • obszywanie kierownicy;
  • obszywanie deski rozdzielczej;
  • renowację tapicerki.

Jest on w stanie wykorzystać różnego rodzaju materiały, dlatego możemy postawić na coś zupełnie nowego i tym samym zmienić oblicze wnętrza swojego pojazdu. Najbardziej elegancka jest skórzana tapicerka samochodowa, szczególnie miękka i przytulna jest tapicerka welurowa, zaś ponadprzeciętną wytrzymałość wykazuje alcantara. Oczywiście możemy wybrać nie tylko rodzaj materiału, ale również kolorystykę czy wzór tapicerki – możliwości jest naprawdę sporo.

Warto znaleźć taki zakład tapicerski, który posiada wiele realizacji i cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Jest to niezbędne, ponieważ wymiana tapicerki w samochodzie nie należy do najłatwiejszych, a cena jaką zapłacimy będzie dość wysoka. Dlatego uzyskany efekt musi być w stu procentach satysfakcjonujący.

Ile kosztuje wymiana tapicerki i jak długo trwa?

Koszt wymiany tapicerki w samochodzie zależy przede wszystkim od tego, jak swoją pracę wycenia tapicer samochodowy, jaki rodzaj materiału zostanie użyty oraz jaki jest stopień złożoności czy skomplikowania zlecenia. Na cenę wpływ może mieć też rodzaj siedzeń, a nawet model samochodu.

Chcąc wymienić całą tapicerkę, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu co najmniej 2-3 tysięcy złotych. Przy czym wybranie np. skóry naturalnej sprawi, że koszt może wzrosnąć nawet do kilkunastu tysięcy złotych (1m2 wysokiej jakości materiału to nawet koszt 150 zł!). W celu poznania dokładnej ceny, warto skontaktować się z wybranym zakładem – wyceni on całość i dzięki temu będziemy mogli wybrać ofertę najtańszego tapicera samochodowego.

Jeżeli chodzi o czas realizacji zlecenia, również zależy on od stopnia skomplikowania prac. W większości przypadków będziemy mogli cieszyć się odświeżonym wnętrzem samochodu już po 3-4 dniach, ale w mniej standardowych przypadkach czas oczekiwania może wynieść nawet miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here