Felgi czy kołpaki - co wybrać

Felgi czy kołpaki, przed tym wyborem staje wielu właścicieli i właścicielek samochodów. W tym krótkie tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, na co zwracać uwagę oraz ostatecznie co może być lepszym wyborem.

Jedną z pierwszych czynności, których dokonuje kierowca zaraz po zakupieniu nowego samochodu, jest zastąpienie czymś bardziej estetycznym jego fabrycznych, stalowych felg. Wyglądają one, delikatnie mówiąc, nieatrakcyjnie, dlatego częstym zamiennikiem są felgi audi wykonane z trwałego aluminium. Te, nie dość, że o wiele lepiej znoszą trudy podróży i rzadko kiedy ulegają uszkodzeniom, to po prostu prezentują się o niebo lepiej. Prawdopodobnie każda osoba, której przedstawi się zestawienie egzemplarzy ze stali oraz aluminium, bez wahania wskaże te drugie jako przyjemniejsze dla oka.

Zalety felg aluminiowych

Jest to kwestia samego materiału – lekki stop jest o wiele łatwiejszy do uformowania, dlatego można nadać mu interesujące, misterne kształty, które świetnie wyglądają na rozpędzonych kołach. Poza tym, aluminium cechuje się o wiele wyraźniejszym połyskiem i czystą barwą. Jedyny problem tkwi w tym, że takie felgi audi stanowią dość ekskluzywny produkt i wiele osób szuka dla nich alternatyw. Stąd zaskakująco dużą popularnością cieszą się plastikowe kołpaki, które nie są niczym więcej niż zwykłą obudową, zasłaniającą wnętrze koła.

Dlaczego felgi są warte swojej ceny?

Koszty związane z wysokiej jakości sprzętem nigdy nie są nieuzasadnione. Zawsze można decydować się na tanie zamienniki, lecz prawda jest taka, że kołpaki nigdy nie spełnią swojej roli równie dobrze, co profesjonalne felgi audi. Ich silną stroną jest ich trwałość, czego nie można powiedzieć o ich plastikowych odpowiednikach. Nie jest tajemnicą, że kołpaki szybko się łamią i przecierają, co zmusza do ich regularnej wymiany. W dłuższej perspektywie jedynie traci się pieniądze. Stąd warto mieć na  uwadze przyszłość, i inwestować w taki sprzęt, który może służyć przez wiele lat.

Czy kołpaki mają jakąkolwiek przewagę nad felgami?

Poza oczywistą zaletą, jaką jest niska cena, kołpaki to raczej przeżytek, od którego odwraca się coraz więcej kierowców. Doskonale zdają sobie z tego sprawę klienci. Wiedzą, że jest to niemodny dodatek, którego jedynym zdaniem jest maskowanie brzydkich, stalowych elementów koła. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku felg audi, które nie dość, że prezentują się wyśmienicie, to sprawnie wentylują tarczę hamulcową, zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Posiadając samochód tak kosztowny i prestiżowy, jak np. Audi, warto sięgać po rozwiązania z górnej półki. Wystarczy skorzystać z oferty sprawdzonego, godnego zaufania producenta, a z pewnością nie rozczarujemy się jeśli chodzi o kwestię trwałości i stylu nabytego produktu.Jak również swobodnie możemy traktować takie felgi jako inwestycję,gdyż warto pamiętać że podnoszą one wartość naszego samochodu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here