Ile kosztuje serwis Land Rovera?

Prawdziwa popularność samochodów marki Land Rover rozpoczęła się wraz z modą na rodzinne SUV-y. Producent szybko wyczuł pismo nosem i zaczął rozszerzać ofertę swoich legendarnych samochodów terenowych, o modele dedykowane do codziennego użytku, nie tylko na trasy przełajowe. Oczywiście w autach Land Rovera nadal jest obecny duch przygody i gotowość na zmierzenie się z trudniejszym terenem. Ile utrzymanie takiej przyjemności kosztuje? Sprawdźmy ceny serwisu Land Rovera!

Land Rover – przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne

Marka Land Rover daje na nowe samochody kilkuletnią gwarancję fabryczną. Jest to gwarancja mechaniczna na okres 3 lat lub na 100 tys. kilometrów, sześcioletnia gwarancja perforacyjna oraz 3 lata gwarancji na powłokę lakierniczą. Samochody marki Land Rover z reguły nie należą do awaryjnych, trzeba jednak o nie odpowiednio dbać. Dlatego okresowe przeglądy i serwisy muszą być wykonywane w terminie. Dzięki temu można uniknąć poważniejszych awarii, a tym samym zaoszczędzić sobie kosztów ich naprawy.

Serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne wykonywane są zarówno przez autoryzowanych dealerów, jak i serwisy działające w ramach dyrektywy GOV. Dzięki temu można zdecydować się na inny serwis niż ASO (wcześniej często panował dyktat absurdalnie wysokich cen w ASO), bez utraty gwarancji producenta.

A na jakie ceny można liczyć? Sprawdźmy to w nawiązaniu do https://www.vcentrum.pl/serwis-land-rover/, oferty warszawskiego serwisu Land Rovera VCentrum, cieszącego się zaufaniem klientów. Tam przegląd gwarancyjny zrobimy już od 1999 zł, a pogwarancyjny od 1437 zł. Co istotne, VCentrum oferuje nie tylko profesjonalne usługi serwisowe w atrakcyjnej cenie, ale także oryginalne części do Land Rovera w cenie niższej nawet do 30%!

Co obejmuje serwis Land Rovera?

Na serwis Land Rovera składa się przede wszystkim jego dokładny przegląd, zarówno mechaniczny i techniczny, jak i kompleksowa diagnostyka komputerowa. Pozwala to na określenie stanu pojazdu i wyłapanie ewentualnych usterek. Serwis Land Rovera to także wymiana wszystkich płynów i elementów eksploatacyjnych, które takiej okresowej wymianie podlegają (np. filtry, oleje, płyny, serwis klimatyzacji itd.).

Jak widać, serwis obejmuje szerokie spektrum usług. A w razie wykrycia usterki zajmuje się także jej naprawą. Serwis może także objąć dodatkowe usługi, takie jak kosmetyka samochodowa czy zabezpieczenie powłok lakierowych i felg, za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych preparatów.

Jak dbać o swojego Land Rovera?

Dbanie o samochód wcale nie jest trudne. Przy zwykłym użytkowaniu Land Rovera wystarczy regularny serwis i bieżące naprawy nawet tych zdawać by się mogło banalnych usterek. Wbrew pozorom Land Rover pod względem eksploatacyjnym wcale nie jest drogim samochodem w utrzymaniu. A o jego sprawności decydują przede wszystkim robione na czas przeglądy i serwisy.

Pamiętajmy o tym, że o samochód warto dbać, bo zadbane auto odwdzięcza się nam niezawodnością, dzięki której zawsze dojedziemy bezpiecznie do celu podróży. Samochód w dobrym stanie technicznym i wizualnym jest także więcej wart, i jeśli będziemy chcieli go sprzedać, z pewnością otrzymamy za niego dużo wyższą cenę.