Jak sfinansować zakup auta od dealera z wyprzedaży rocznika 2019?

Końcówka roku to zawsze dobry moment na zakup fabrycznie nowego pojazdu. Już niebawem rusza wyprzedaż rocznika 2019, dzięki której wybrane samochody można kupić nawet kilkanaście tysięcy taniej. Wcale jednak nie musisz decydować się na zakup za gotówkę. Sprawdź, jakie formy finansowania masz do dyspozycji.

Wyprzedaż rocznika to akcja promocyjna, która najczęściej rozpoczyna się pod koniec bieżącego roku. Pozwala na nabycie wybranych pojazdów (modeli pokazowych) w dużo niższej cenie. Są to samochody w pełni sprawne – bez żadnych usterek, ewentualnie z minimalnym przebiegiem (to rzadkie sytuacje). Ich niska cena wynika z prostego powodu – dealerzy muszą zrobić miejsce na nowe modele z nadchodzącego rocznika.

Metody finansowania auta z wyprzedaży rocznika

Finansowanie samochodu kupionego w ramach wyprzedaży rocznika właściwie niczym nie różni się od finansowania pojazdu kupionego w cenie katalogowej. Kierowcy mają zatem do wyboru dwie zasadnicze opcje – poza finansowaniem za gotówkę.

Kredyt samochodowy

To najczęściej wybierane rozwiązanie, dzięki któremu już po kilku latach można stać się wyłącznym właścicielem użytkowanego pojazdu. Atutem tej formy finansowania jest niski wkład własny oraz możliwość rozłożenia zobowiązania na miesięczne raty.

Wśród dostępnych kredytów na uwagę zasługuje m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 8,41%). Decydując się na takie finansowanie, można liczyć na:

  • optymalny okres kredytowania – 3-4 lata,
  • opcję wymiany auta na nowe po zakończeniu umowy, bez konieczności angażowania środków własnych,
  • niską miesięczną ratę – wyliczana jest na podstawie ceny Toyoty, pomniejszonej o wartość wpłaty własnej i ostatniej raty.

Leasing samochodowy

Z leasingu mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale i osoby prywatne (tzw. leasing konsumencki). To atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ – podobnie jak kredyt – pozwala na spłatę zobowiązania w miesięcznych ratach.

W tym przypadku leasingobiorca jest jedynie użytkownikiem pojazdu. Na koniec trwania umowy może zdecydować się na wykup lub zwrot samochodu. Miesięczna rata wyliczana jest na podstawie opłaty wstępnej, wartości auta oraz wartości wykupu.

Wyprzedaż rocznika 2019 – to się opłaca?

Wiesz już, jak sfinansować samochód z wyprzedaży rocznika 2019. Czas poznać zalety takiego rozwiązania. Na korzyść przemawia kilka czynników.

  • Duża oszczędność pieniędzy

Rabaty wynoszą nawet do kilkunastu tysięcy złotych – im droższy model, tym większa zniżka. Dlatego decydując się na zakup np. Toyoty RAV4, możesz uzyskać rabat do 14 800 zł!

  • Auto dostępne od ręki

Zamawiając pojazd z katalogu, trzeba czekać na jego wyprodukowanie. W zależności od modelu może to potrwać co najmniej kilka miesięcy. Wyprzedaż rocznika 2019 jest szansą na użytkowanie pojazdu niemal od razu po zakupie (po dopełnieniu formalności).

  • Oszczędność czasu

Dla wielu kierowców ograniczony wybór modeli może być wadą. Dla niektórych jest to jednak spora zaleta, ponieważ ułatwia wybór. Zamiast tracić czas na analizowanie kolorystyki nadwozia, wyposażenia itp., można wybrać jeden z dostępnych modeli. Oznacza to sporą oszczędność czasu.

Wybierz auto z wyprzedaży rocznika i sfinansuj go w sposób, który najbardziej wpisuje się w Twoje potrzeby i oczekiwania.