Jak wybrać odpowiednie felgi

Masz problem z dopasowaniem felgi do swojego samochodu? Nie wiesz jak to zrobić i boisz się zapytać? Czytając ten artykuł uzupełnisz trochę swojej wiedzy na ten temat i ze zwiększoną pewnością siebie dokonasz udanego zakupu felgi.

Za przykład służyć będą felgi do volkswagena, który jest jedną z najchętniej kupowanych i serwisowanych marek samochodowych w Polsce. Pytanie podstawowe, na które trzeba sobie odpowiedzieć to, które felgi wybrać, stalowe czy może też jednak aluminiowe? Rynek motoryzacyjny cechuje się dużą dynamiką, a co za tym idzie, zróżnicowaniem cen. Obecnie już felgi aluminiowe nie są uznawane za ekskluzywne, jak było to kiedyś i każdy z nas ma możliwość ich zakupienia. Przez ostatnie kilka lat asortyment felg bardzo się poszerzył i w dzisiejszych czasach każdy jest w stanie znaleźć wzór i rozmiar felgi, który nie przekracza możliwości finansowych klienta i spełnia jego oczekiwania. Felga stalowa za to, w porównaniu do popularnej alufelgi, ulega szybszemu zniszczeniu, ale pozytywnym jej aspektem jest sprawna i tania naprawa. Jednak to felga aluminiowa jest liderem tej konfrontacji, ponieważ jest po prostu ładniejsza i również bardziej wytrzymała. Kolejnym argumentem popierającym pozycję alufelgi jest fakt lepszego chłodzenia hamulców, co odnosi się do kierowców z tak zwaną “ciężką nogą”.

Żadną tajemnicą nie jest fakt, że felgi do volkswagena można kupić aktualnie wszędzie, gdzie to jest tylko możliwe. Stacjonarnie można je znaleźć we wszystkich salonach koncernu Volkswagena oraz na większość giełd motoryzacyjnych. Jeśli chodzi o zakupy internetowe to największym asortymentem poszczycić się może na ten moment serwis oponeo.pl, ale nie brak też ofert na popularnych stronach typu allegro czy olx.

Niektórzy twierdzą, że felgi stalowe są korzystniejszym wyborem na zimę. Jest to jednak złudne myślenie, ponieważ wbrew pozorom nie są one bardziej odporne na rdzę. Na tę porę roku w zupełności wystarczą solidne felgi aluminiowe. Wersje chromowane i polerowane również nie powinny być ostateczną decyzją klienta, ponieważ są bardziej podatne na niekorzystne w tym okresie warunki atmosferyczne.

Decydując się na felgi do volkswagena warto zwrócić uwagę na atesty i homologacje, ponieważ wszystkie felgi dostępne do sprzedaży w Polsce powinny posiadać atesty, które spełniają wystarczające wymogi bezpieczeństwa. W przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup felgi u podejrzanego dostawcy, to nie ma co się łudzić, że wcześniej poddane zostały jakimkolwiek badaniom, pomimo że widnieją na nich odpowiednie oznaczenia. Warto również pamiętać o tym, że większość felg powszechnie używanych na świecie jest produkowana w Chinach, więc nie ma się czego obawiać. Tym razem lepiej zwrócić uwagę na pozycję i renomę importera lub wytwórcy felg. Okazuje się, że nawet eksperci mają problemy z odróżnieniem markowego produktu od podróbki. Felgi dobrej jakości mają swoją określoną cenę, więc gdy odbiega ona znacznie od standardowych, to lepiej się dwa razy zastanowić nad zakupem.