Kredyt 50 50 - rozwiązanie na dwie raty

Leasing to jedno z najpopularniejszych rozwiązań finansowych, jednakże skierowany jest przede wszystkim dla przedsiębiorców. Klienci indywidualni znaczniej częściej decydują się na opcje kredytowe. Jedną z nich jest, coraz częściej wybierane, rozwiązanie 50/50.

Kredyt 50/50 – różnice między tradycyjnymi rozwiązaniami

Podstawową różnicą między tradycyjnym kredytem, a kredytem typu 50/50 jest liczba rat. W przypadku 50/50 płatności występują tylko dwukrotnie – na początku i na końcu okresu kredytowania. Oferta tego typu to wyjście naprzeciw wszystkim tym, którzy potrzebują nowego auta, sęk w tym, że mają jedynie połowę wymaganej kwoty. Ponadto kusi uproszczona procedura jego uzyskania, która zapada w ciągu jednego dnia, a do jej uruchomienia wystarczą jedynie dwa dowody tożsamości i dokumenty z informacjami o dochodach.

Decydując się na kredyt, musimy być świadomi, że poniesiemy pewne dodatkowe opłaty, takie jak prowizja za udzielenie kredytu, jego oprocentowanie oraz w niektórych przypadkach jego ubezpieczenie.

Jak to wygląda w praktyce

Zdarza się, że kredyt 50/50 znajduje się w ofercie dealerów samochodowych. Przykładem jest propozycja od Renault – http://www.renaultfinansowanie.pl/promocje/kredyt-50/50. Jak wygląda to w praktyce? Przyjmijmy, że wybrany przez nas samochód warty jest 70 692 zł. Wpłata własna w tym przypadku wynosi 35 320 zł. Przy warunkach, gdy RRSO wynosi 5,01%, oprocentowanie stałe w skali roku 0%, a finansowa opłata przygotowawcza 1 765,98 zł, to całkowita rata kredytu do spłaty po 12 miesiącach wyniesie 37 085, 48 zł. Dodatkowo obecnie kredyt 50/50 jest promocją z ubezpieczeniem RCI Bezpieczny Kredyt.

Kredyt 50/50 to atrakcyjna oferta o czym świadczy jego niesłabnąca popularność. Nie ma się co dziwić, za połowę kwoty możemy spełnić swoje marzenia o nowym samochodzie od zaraz, a proste procedury kredytowania pozwalają na zaplanowanie domowego budżetu i jego terminowe spłacenie.