Kupujemy nowe opony - o czym warto pamiętać?

Opony są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. To właśnie od nich zależy bowiem w dużym stopniu nasze bezpieczeństwo na drodze. Kupując nowe opony, warto więc zadbać, by były jak najlepiej dopasowane do naszych oczekiwań oraz warunków, w jakich będą użytkowane. 

Dopasowanie odpowiednich opon to dla kierowcy nie lada wyzwanie. Muszą być one bowiem dostosowane nie tylko do samego pojazdu, ale i naszych indywidualnych wymagań oraz określonych warunków drogowych. Należy pamiętać bowiem, że opony to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Są one odpowiedzialne za jakość jazdy i prowadzenia samochodu, a przede wszystkim za nasze bezpieczeństwo na drodze. Możemy mieć nawet najlepsze auto świata, ale z nieodpowiednimi oponami jazda nim daleka będzie od przyjemnej i odpowiedzialnej. Dlatego też, wybierając ogumienie, musimy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Na co przede wszystkim? Gdzie kupić dobre nowe opony?

Jak dobrze dopasować opony? 

 

Jeśli kupujemy nowe opony, to bez wątpienia powinniśmy poświęcić sporo uwagi na ich właściwe dopasowanie. Dzięki temu unikniemy wielu niedogodności, a ich użytkowanie z pewnością nie będzie sprawiać żadnych problemów. Spraw do ustalenia jest całkiem sporo. Od czego więc zacząć i o czym pamiętać przede wszystkim? Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór właściwego rozmiaru ogumienia. Parametr ten należy dopasować do modelu samochodu, a także do warunków drogowych i atmosferycznych. Wspomniane warunki użytkowania mają poza tym bardzo duże znaczenie również w kilku innych kwestiach. Na tej podstawie powinniśmy dopasować też właściwą budowę bieżnika. Symetryczny sprawdzi się latem. Asymetryczny zapewnia natomiast lepszą przyczepność na zakrętach, w związku z tym stanowi lepszy wybór na zimowy sezon. 

Opony dzielimy na trzy klasy: ekonomiczną, średnią oraz premium. Czy modele te mocno różnią się między sobą? Tak, każda z tych grup oferuje zupełnie inne możliwości. Możemy powiedzieć, że widoczny jest tu po prostu stosunek jakości do ceny. Nowe opony ekonomiczne będą doskonałym wyborem dla osób jeżdżących na krótkich odcinakach, na przykład po mieście. Premium dedykowane są natomiast przede wszystkim miłośnikom luksusowych i sportowych samochodów i szybkiej jazdy. Większość kierowców stawia jednak na opony klasy średniej. 

Gdzie kupić opony? 

Kupując nowe opony, zyskujemy gwarancje ich najwyższej jakości. Ale czy na pewno? To zależy od tego, gdzie je kupimy. Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupione ogumienie rzeczywiście jest nowe i wykonane z wysokiej klasy materiałów, wybierzmy sprawdzony sklep. Możemy kupić je na przykład przez internet na Noweopony.pl. Znajdziemy tam świetnej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.