Monitoring GPS w samochodzie służbowym - dlaczego jest przydatny?

Coraz więcej pracodawców decyduje się na zainstalowanie GPS w swoich samochodach służbowych. Zwykle taki ruch kojarzy się z chęcią śledzenia swoich pracowników przez pracodawcę. Jest to mylne myślenie. Lokalizator w samochodzie służbowym przynosi bowiem wiele konkretnych korzyści.

Oszczędności

Przede wszystkim lokalizator GPS w samochodzie służbowym przynosi wymierne korzyści. Dzięki monitoringowi pracy kierowcy przedsiębiorca może zaoszczędzić pieniądze na dwa sposoby. Po pierwsze, mogą być to oszczędności na paliwie. Pracodawca dokładnie widzi jaką drogę obiera kierowca. Może się okazać, że kierowca obiera dłuższą trasę niż jest to konieczne. Początkujący w firmie kierowca może nawet o tym nie wiedzieć. Dzięki monitoringowi pracodawca może zwrócić na to uwagę kierowcy, wskazać mu inne możliwości dotarcia do klienta. To bezpośrednio może przełożyć się na oszczędności na paliwie. Po drugie, pracodawca może zaoszczędzić na mandatach. Lokalizator samochodu może precyzyjnie pokazać pracodawcy w jaki sposób po trasie porusza się kierowca. Czy nie przekracza prędkości bądź nie łamie innych przepisów ruchu drogowego.

Zarządzanie pracą kierowców

Kierowca nigdy nie powinien odbierać instalacji lokalizatora jako fakt, iż pracodawca mu nie ufa. Lokalizator pojazdu służy w dużej mierze na lepszym zarządzaniu pracą kierowców, co ostatecznie także i im ma przynieść wymierne korzyści. W wielu firmach pracownicy muszą wypełniać różnego rodzaju raporty dotyczące przebiegu pracy. System GPS likwiduje ten problem. Pracodawca może pobrać wszelkie dane z systemu, a tym samym pracownik oszczędza czas, który wcześniej poświęcał na wypełnianie dokumentów.

Bezpieczeństwo

Lokalizacja auta za pomocą sytemu GPS ma również ogromny wpływ na bezpieczeństwo. W każdym momencie podczas pracy pracodawca dokładnie wie, gdzie znajduje się jego pracownik. W sytuacji kiedy zdarzyłoby się coś niedobrego pozwala to na udzielenie natychmiastowej pozycji. Czasem może być to sytuacja prozaiczna, jak awaria samochodu gdzieś na leśnej drodze. Dzięki GPS pracodawca dokładnie wie w jakie miejsce wysłać pomoc drogową. Poza tym GPS jest niezwykle przydatny podczas kradzieży samochodu służbowego. Lokalizacja samochodu pozwoli policji na jego natychmiastowe odnalezienie.

Lokalizator pojazdu od firmy Gannet, skutecznie pomoże Ci ochronić Twój pojazd.