Otwarcie własnego warsztatu mechaniki samochodowej w 5 prostych krokach

Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem własnego warsztatu samochodowego, teraz jest świetny czas, ponieważ rynek mechaniki ma obecnie znaczący wzrost zysków

Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem własnego warsztatu samochodowego, teraz jest świetny czas, ponieważ rynek mechaniki ma obecnie znaczący wzrost zysków. Większość kierowców jeździ samochodami, które mają co najmniej 10 lat, co oznacza, że zapotrzebowanie na mechanikę samochodową rośnie dla większej liczby konsumentów. Uruchomienie własnego warsztatu samochodowego daje kontrolę nad godzinami pracy i pozwala czerpać korzyści z posiadania własnej firmy.

1. Określ zakres swojej działalności. Stworzenie biznesplanu daje ogólne wyobrażenie o tym, ilu klientów zamierzasz obsłużyć i na jaką skalę będziesz działać. Ile samochodów zamierzasz obsłużyć w ciągu dnia i ilu członków personelu zatrudnisz? Czy oferujesz tylko specjalistyczne usługi, takie jak wymiana oleju czy naprawy opon, czy zaoferujesz bardziej wszechstronny zakres napraw? Czy kupisz aktualnie działający warsztat samochodowy, czy zaczniesz nowy od podstaw? Jakie są koszty i korzyści każdej z tych opcji? Czy planujesz pozostać niezależnym warsztatem naprawczym, czy też dołączysz do franczyzy? Generalnie potrzebujesz pewnej sumy pieniędzy, aby dołączyć do franczyzy, ale zaletą jest to, że nie będziesz musiał zajmować się marketingiem i będziesz mógł korzystać z marki, która zdobyła już pewne zaufanie i ma bazę klientów. Jeśli nie masz własnych klientów w obecnej karierze, o których wiesz, że pójdą za tobą do nowej firmy, dołączenie do franczyzy może być warte inwestycji.

2. Określ potencjalne lokalizacje. Twój plan biznesowy będzie kształtowany przez lokalizacje twojego warsztatu samochodowego. Dzierżawa obecnego warsztatu może być tańsza niż zakup lub budowa od podstaw. Szukaj lokalizacji dogodnych dla autostrad lub dróg głównych. Jeśli twój warsztat będzie odizolowany, jest mało prawdopodobne, że klienci przyjdą do ciebie, zwłaszcza, gdy koszty holowania są często rejestrowane na kilometry. Twoja lokalizacja powinna być również w stanie pomieścić biuro, aby zadbać o swoje potrzeby administracyjne i poczekalnię dla klientów.

3. Określ swoje potrzeby sprzętowe. Cena sprzętu będzie najprawdopodobniej największym kosztem po kosztach lokalizacji. Czy wypożyczysz swój sprzęt, czy kupisz go? Najprawdopodobniej będziesz potrzebował wyspecjalizowanego zestawu narzędzi mechanicznych, przynajmniej jednej maszyny diagnostycznej i dźwigu z instalacją. Nie zapomnij również pomyśleć o dostawcy części samochodowych. Być może zainteresuje cię nowa oferta firmy Volkswagen – oryginalne części kupisz teraz w promocyjnych cenach za pośrednictwem programu nora, skierowanego do niezależnych warsztatów. Odwiedź stronę internetową www.programnora.pl i poznaj szczegóły oferty.

4. Określ swoje źródła finansowania. Koszt sprzętu, ubezpieczenia, czynszu i płatności dla pracowników prawdopodobnie będzie różny w zależności od lokalizacji. Powinieneś dogłębnie przemyśleć wszelkie pożyczki, o które chcesz się ubiegać, aby sfinansować swój biznes.

Jeśli odmówiono ci pożyczki z banku, możesz zdecydować się wziąć pożyczkę od przyjaciół lub członków rodziny, jednak i w tym przypadku spisz warunki spłaty tej pożyczki na piśmie. Nie chcesz ryzykować utraty relacji w przypadku, gdy nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w odpowiednim czasie.

5. Określ unikalny charakter twojego biznesu. Co najważniejsze, powinieneś wyraźnie powiedzieć w swoim biznesplanie, czym twój warsztat samochodowy będzie się wyróżniał na tle innych warsztatów w okolicy. Czy zapewnisz najniższe ceny, najszybszy zwrot kosztów lub najlepszą obsługę klienta? Dlaczego klient powinien wybrać firmę na tle konkurencji?

Możesz również rozważyć, czy będziesz specjalizować się w niszowych dziedzinach, takich jak renowacja starych samochodów, czy dostarczanie klientom przyjaznych dla środowiska lub “zielonych” usług. Najprostszym sposobem na przyciągnięcie klientów jest zaoferowanie atrakcyjnych cen. Będziesz w stanie to zrobić dzięki nowemu projektowi Volkswagen – oryginalne części kupisz w promocyjnych cenach dzięki programowi Nora. Odwiedź stronę www.programnora.pl i dowiedz się więcej.