Pięć zalet car sharingu

Car sharing, czyli wypożyczanie, udostępnianie samochodów na minuty jest rozwiązaniem, które w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Szczególnie w dużych miastach ludzie chwalą sobie możliwość korzystania z wynajmowanych samochodów. Jakie zalety są wskazywane jako podstawa w wynajmie samochodów? Sprawdźmy!

Oszczędność

Każdy właściciel samochodu ma świadomość, jak duże koszty wiążą się z jego utrzymaniem. Właściciel pojazdu jest zobowiązany do uiszczania pewnych opłat, jak ubezpieczenie OC oraz przegląd, bez których nie ma prawa poruszać się pojazdem. Wydatki te, zwłaszcza ubezpieczenie nie należą do kosztów błahych i niskich. Ale to nie wszystko, do tego należy doliczyć niezbędne naprawy, przeglądy, wymianę oleju czy koszty związane z oponami, jak ich zakup czy opłata za przechowywanie. Do tego często problemy z parkowaniem, dające się we znaki szczególnie na dużych osiedlach.

Nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup auta

Oszczędności pojawiają się także w kwestii zakupu auta. Dla wielu osób jest to dość duży wydatek, na który muszą albo oszczędzać miesiącami, albo posiłkować się środkami z kredytów. Car sharing pozwala uniknąć tego problemu i jeździć.

Łatwość i prostota wypożyczania

Obecnie wypożyczenie auta nie jest procesem skomplikowanym. Wystarczy odpowiednia aplikacja na smartfonie i właściwie wszystko staje się jasne. Firmy zajmujące się car sharingiem przy pomocy aplikacji udostępniają informacje, na podstawie których można zlokalizować auto, znajdujące się najbliżej naszego miejsca pobytu czy w okolicy, która nas interesuje. Następnie wystarczy wybrać auto i zarezerwować je. Gdy do niego dotrzemy, wówczas również aplikacja pozwoli dostać się do środka auta, a tam? Czeka na nas kluczyk. I gotowe, można jechać. Podobnie wygląda kwestia zakończenia korzystania z wypożyczonego auta.

Wybór samochodu

Wiele firm, które oferują wynajem pojazdów posiada kilka modeli aut, a użytkownik może wybrać czym chce jeździć.

Alternatywa dla taksówki i komunikacji miejskiej

Car sharing jest opcją zdecydowanie tańszą niż taksówka, ale jednocześnie dużo wygodniejszą i bardziej elastyczną niż komunikacja miejska.