Rejestrator jazdy – poczuj się bezpiecznie podczas jazdy

Jest wiele powodów, dla których warto zaopatrzyć się w rejestrator jazdy w samochodzie. Swoje szerokie zastosowanie zawdzięcza wielu funkcjom oraz parametrom, które mają na celu ułatwić codzienną jazdę. Czy rejestrator jazdy może być uniwersalnym urządzeniem?

Funkcjonalność

Rejestrator jazdy to funkcjonalne urządzenie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Sprawi, że dzięki nim jesteśmy w stanie poczuć się dużo bezpieczniej podczas jazdy samochodem. W przypadku kolizji, stłuczki lub wypadku kamera jest w stanie nagrać całe zdarzenie. Umożliwi ona następnie wskazanie sprawcy całego zajścia poprzez film. Niektóre z urządzeń zaopatrzono w specjalną funkcję G-Sensor, która ma na celu zabezpieczyć nagranie przed jego ewentualnym usunięciem. Zostanie ono oznaczone kłódką, co sprawi, że mimo dużej siły uderzenie cały film nie zostanie skasowany. Rejestrator jazdy, dzięki swoim funkcjom pozwoli nagrać obraz zarówno z przodu obiektywu, jak i wewnątrz samochodu. Modele wyposażone w czujniki ruchu, pozwolą zaoszczędzić również baterie, ponieważ urządzenie automatycznie włączy się podczas wykrycia przed obiektywem obciążenia, bądź wstrząsu. Taka opcja sprawdzi się z pewnością, gdy pozostawimy pojazd na parkingu. Rejestrator z trybem parkingowym pozwoli nagrać i zabezpieczyć samochód przed ewentualną stłuczką, włamaniem, czy kradzieżą. Rozbudowane wersje rejestratora jazdy mogą posiadać także GPS, dzięki czemu nie musimy inwestować dodatkowo w inne urządzenia bądź korzystać z telefonu.  

Ciekawy gadżet

O funkcjonalności tego urządzenia można by pisać sporo. Uniwersalność oraz oryginalność to kolejne z cech kamery samochodowej. To gadżet, który możemy umieścić w uchwycie na przedniej szybie bądź desce rozdzielczej. Dosyć ciekawym sposobem jego montażu w lusterko wsteczne. Wówczas urządzenie jest starannie ukryte i nie ogranicza widoku trasy podczas jazdy. Wiele sklepów oferuje swoim klientom również zestawy, w których możemy mieć także kamerę cofania. Podczas zakupu takiego urządzenia musimy pamiętać o odpowiednich jego parametrach. Niekiedy modele różnią się praktycznie niewiele swoją ceną, a funkcje są znacznie lepsze. Należy zwrócić uwagę na rozdzielczość, kąt widzenia oraz dodatkowe tryby pracy. To elementy, bez których rejestrator jazdy nie będzie dobrze funkcjonować. Kamera samochodowa jest coraz częściej wybieranym gadżetem do samochodu przez kierowców, dlatego nie warto rezygnować z jego wyboru. Może okazać się przydatnym elementem, który dodatkowo sprawi, że poczujemy się bezpiecznie podczas każdej podróży.

źródło zdjęcia: pl.freepik.com