Uchwyt do samochodu na telefon - zadbaj o bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach praktycznie nie możemy obyć się bez telefonów komórkowych. Komórkę zabieramy niemal w każde miejsce, wielu z nas korzysta z telefonu również wtedy, gdy prowadzi samochód. To właśnie na kierowcach prowadzących rozmowy i piszących sms-y podczas jazdy samochodem skupimy się w dzisiejszym artykule.

Uchwyt na telefon

Wielu kierowców podczas jazdy samochodem trzyma telefon komórkowy w dłoni – jedni rozmawiają, inni odpisują na e-maile i sms-y, jeszcze inni korzystają z nawigacji. Często kierowca jest w takiej sytuacji, że po prostu musi skorzystać z telefonu. Co wtedy? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup uchwytu na telefon do samochodu.

Rodzaje i zalety samochodowych uchwytów do telefonu

W zależności od potrzeb i preferencji zakupić możemy uchwyt do telefonu do montażu na kratce wentylacyjnej – tego typu uchwyty nie zmniejszają widoczności jazdy. Dostępne są również uchwyty do zamontowania na desce rozdzielczej oraz uchwyty przeznaczone do montażu na przedniej szybie samochodu. Zakupić możemy uchwyty magnetyczne oraz uchwyty na przyssawkę. Wybór jest spory, z pewnością więc znajdziemy dostosowany do naszych preferencji model.

Jakie zalety mają uchwyty na telefon?

Decydując się na zakup samochodowego uchwytu do telefonu zwiększamy swoje bezpieczeństwo, ale też komfort – bez problemu podczas jazdy możemy zerkać na ekran naszego telefonu komórkowego. Wśród zalet uchwytów na telefon możemy również wymienić:

  • niską cenę
  • bezproblemowe montaż i demontaż
  • większe bezpieczeństwo – za pomocą uchwytu kierowca może na przykład korzystać z nawigacji bez odrywania rąk od kierownicy, dzięki temu jest bardziej skoncentrowany na prowadzeniu samochodu
  • funkcjonalność – kierowca może ustawić uchwyt w dowolny, w 100% dostosowany do swoich potrzeb sposób

Brak uchwytu do telefonu – konsekwencje

Zacznijmy od tego, że trzymanie w dłoni telefonu podczas jazdy jest zabronione i grozi mandatem oraz punktami karnymi. A to tylko jedna z konsekwencji. Gdy kierowca trzyma telefon w dłoni zaczyna bardziej koncentrować się na rozmowie bądź pisaniu sms-a niż na drodze. Takie zachowanie zagraża bezpieczeństwu zarówno kierowcy i jego pasażerów, jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Wystarczy chwilowy brak koncentracji na drodze, by spowodować poważny wypadek – warto o tym pamiętać!

Zakończenie

Uchwyt na telefon do samochodu to wydatek rzędu kilku złotych, a znacznie zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli więc, zmuszeni jesteśmy do korzystania podczas jazdy z telefonu, poważnie rozważamy kupno uchwytu na telefon.