Czym charakteryzuje się najlepszy autodetailing.

Każdy posiadacz samochodu, który lubi troszczyć się o swój pojazd wie, że nawet regularna pielęgnacja i mycie nie jest wystarczające dla uniknięcia trwałych zabrudzeń, drobnych rys czy też innych niedoskonałości, który wynikają z użytkowania samochodu. W końcu do jazdy i użytkowania samochód posiadamy, dlatego są to efekty nieuniknione. Na szczęście można przywrócić samochodom blask nowości, w czym doskonale pomaga nam auto detailing.

Auto detailing to krótko mówiąc szereg różnorodnych procesów, które w sumie pozwalają odświeżyć wygląd wewnątrz i na zewnątrz naszego pojazdu, a dodatkowo wyczyścić trwałe zabrudzenia, dokonać renowacji ubytków i przywrócić go do dawnej świetności. Ważnym elementem car detailingu (inna nazwa procedury), jest także możliwość zastosowania środków ochronnych, które zabezpieczają pojazd przed pojawieniem się nowych ubytków.

Najważniejsze cechy i zadania auto detailingu to między innymi:

Renowacja lakieru

Jednym z głównych zadań jakiego podejmuje się auto detailing jest renowacja karoserii pojazdu. Jest to proces czasochłonny podczas którego niwelowane są rysy i inne ubytki, a dodatkowo lakier zabezpieczany jest przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, w tym tych atmosferycznych. Skala zabiegów regeneracyjnych zależna jest od naszych indywidualnych wymagań, jednak najczęściej stosowana jest renowacja i zabezpieczenie miejsc, które najczęściej ulegają zabrudzeniom lub uszkodzeniom. Ten proces charakteryzuje się dokładnym myciem, stosowaniem specjalnych glinek samochodowych i innych kosmetyków.

Konserwacja pojazdu – dokładne polerowanie i czyszczenie

To element bez którego kolejne etapy auto detailingu nie mają sensu bowiem od dokładnego wyczyszczenia i doprowadzenia pojazdu – wewnątrz i na zewnątrz do idealnej czystości, zabiegi pielęgnacyjne i później ochronne nie dadzą oczekiwanych rezultatów. Po zakończeniu procesu czyszczenia możliwe jest dokonanie szczegółowej oceny, czyli określenia stanu samochodu, określenia niezbędnych do wykonania działań, czy też wyceny poszczególnych usług. Na doskonale czystym samochodzie można zauważyć większe lub mniejsze rysy, drobne wgniecenia czy przebarwienia lakieru. Specjaliści auto detailingu potrafią czynić cuda, dlatego te niewielkie drobiazgi mogą skutecznie zniknąć. Samochód polerowany i doczyszczany jest ręcznie i maszynowo, dlatego pozwala doskonale dopieścić każdy detal pojazdu.

Pełen blask i doskonała ochrona

Działanie auto detailingu to nie tylko niwelacja rys czy polerowanie, ale przede wszystkim nadawanie całości pięknego blasku. Nie mniej istotne jest również zapewnienie ochrony, która pomoże utrzymać efekty pracy ekipy jak Cars Care & More w mieście Poznań. Samochód który opuszcza salon auto detailingu wygląda jak nowy, a każdy element od wnętrza po karoserię z szybami, felgami czy reflektorami prezentuje się zjawiskowo.