Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Dla osób chcących zamienić swój pojazd na inny znakomitym wyborem są samochody poleasingowe. Auta po leasingu najczęściej są w wieku około siedmiu lub ośmiu lat i charakteryzują się bardzo dobrym stanem utrzymania. Przystępna cena to kolejna charakterystyczna cecha tego rodzaju zakupu. Czego warto dowiedzieć się przed zakupem? Jak znaleźć atrakcyjne i bezpieczne oferty pojazdów poleasingowych?

  1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

  2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

  3. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

  4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Możliwość leasingowania nowych samochodów to bardzo atrakcyjna i opłacalna transakcja dla wielu firm i niewielkich przedsiębiorstw. Flota elegancko wyglądających aut to doskonała wizytówka dla każdej organizacji, a młode pojazdy często charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji. Dzięki takim zaletom wiele firm decyduje się na takie rozwiązania. Skutkuje to sytuacją, a której po kilku latach na rynku pojawia się wiele poleasingowych pojazdów w przystępnych cenach. Umowa leasingowa trwa zazwyczaj do 7 lat, a większość przedsiębiorstw nie decyduje się na wykupienie auta na własność – zamiast tego woli wymienić je na kolejny nowy model w leasingu. Warto zaznaczyć, że firmom zależy na niskich kosztach utrzymania, dlatego flota najczęściej jest regularnie serwisowana, a nierzadko zdarza się, że przez autoryzowane serwisy. Oznacza to, że większość pojazdów jest bardzo zadbana i w świetnym stanie technicznym.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Z aukcji przedmiotów poleasingowych może korzystać każda pełnoletnia osoba (według polskiego prawa osoba, która ukończyła 18 rok życia). Warto poszukać w internecie portalu internetowego, który oferuje przede wszystkim samochody poleasingowe – będzie on odpowiednio przystosowany do przeszukiwania ofert według określonych cech pojazdów. Większość tego typu witryn internetowych wymaga rejestracji i zalogowania użytkownika, który ma zamiar dokonać transakcji. Takie opcje pozwolą też w prosty sposób zapisywać i później porównywać poszczególne oferty.

 

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Obecnie z łatwością można znaleźć kilkuletnie modele z klasy premium – takie jak Mercedes-Benz E Klasa czy Lexus NX. Na aukcjach pojawia się wiele świetnie wyposażonych klasycznych aut sedanów i kombi – na przykład Skoda Fabia III Kombi, świetny Volkswagen Jetta. Natomiast dla osób, które cenią sobie możliwość jazdy w terenie dzięki wyższemu zawieszeniu są takie modele jak Nissan X-Trail czy Toyota Rav-4. Bardzo duży wybór różnych poleasingowych pojazdów można w prosty sposób znaleźć na przykład na portalu Car Arena – dowiedz się więcej na stronie https://cararena.pl/.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Warto dokładnie obejrzeć wybrany portal – najczęściej na tego typu stronach jest możliwość

 

filtrowania wyświetlanych wyników. Można na przykład ustawić nastawy w taki sposób, aby kwota za pojazd mieściła się w danym przedziale, a następnie posortować wyniki według ceny. Innymi przydatnymi filtrami są te, które pozwalają wyłonić jedynie pojazdy z interesującymi cię właściwościami. Na przykład możesz wybrać opcję, aby wyświetlały ci się jedynie samochody z nadwoziem typu “kombi”, w kolorze czarnym, z pięcioma miejscami i z silnikiem benzynowym o mocy nie mniejszej niż 170 koni mechanicznych. Po tym jak wybierzesz już konkretną ofertę – możesz po prostu wpisać maksymalną kwotę jaką jesteś w stanie zapłacić za dany pojazd, a automat będzie regularnie podbijał wylicytowaną kwotę do wyznaczonej przez ciebie granicy. Warto, abyś zapoznał się ze szczegółami działania bezpośrednio na stronie Car Arena.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here