Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Dla osób chcących zamienić swój pojazd na inny znakomitym wyborem są samochody poleasingowe. Auta po leasingu najczęściej są w wieku około siedmiu lub ośmiu lat i charakteryzują się bardzo dobrym stanem utrzymania. Przystępna cena to kolejna charakterystyczna cecha tego rodzaju zakupu. Czego warto dowiedzieć się przed zakupem? Jak znaleźć atrakcyjne i bezpieczne oferty pojazdów poleasingowych?

  1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

  2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

  3. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

  4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Możliwość leasingowania nowych samochodów to bardzo atrakcyjna i opłacalna transakcja dla wielu firm i niewielkich przedsiębiorstw. Flota elegancko wyglądających aut to doskonała wizytówka dla każdej organizacji, a młode pojazdy często charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji. Dzięki takim zaletom wiele firm decyduje się na takie rozwiązania. Skutkuje to sytuacją, a której po kilku latach na rynku pojawia się wiele poleasingowych pojazdów w przystępnych cenach. Umowa leasingowa trwa zazwyczaj do 7 lat, a większość przedsiębiorstw nie decyduje się na wykupienie auta na własność – zamiast tego woli wymienić je na kolejny nowy model w leasingu. Warto zaznaczyć, że firmom zależy na niskich kosztach utrzymania, dlatego flota najczęściej jest regularnie serwisowana, a nierzadko zdarza się, że przez autoryzowane serwisy. Oznacza to, że większość pojazdów jest bardzo zadbana i w świetnym stanie technicznym.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Z aukcji przedmiotów poleasingowych może korzystać każda pełnoletnia osoba (według polskiego prawa osoba, która ukończyła 18 rok życia). Warto poszukać w internecie portalu internetowego, który oferuje przede wszystkim samochody poleasingowe – będzie on odpowiednio przystosowany do przeszukiwania ofert według określonych cech pojazdów. Większość tego typu witryn internetowych wymaga rejestracji i zalogowania użytkownika, który ma zamiar dokonać transakcji. Takie opcje pozwolą też w prosty sposób zapisywać i później porównywać poszczególne oferty.

 

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Obecnie z łatwością można znaleźć kilkuletnie modele z klasy premium – takie jak Mercedes-Benz E Klasa czy Lexus NX. Na aukcjach pojawia się wiele świetnie wyposażonych klasycznych aut sedanów i kombi – na przykład Skoda Fabia III Kombi, świetny Volkswagen Jetta. Natomiast dla osób, które cenią sobie możliwość jazdy w terenie dzięki wyższemu zawieszeniu są takie modele jak Nissan X-Trail czy Toyota Rav-4. Bardzo duży wybór różnych poleasingowych pojazdów można w prosty sposób znaleźć na przykład na portalu Car Arena – dowiedz się więcej na stronie https://cararena.pl/.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Warto dokładnie obejrzeć wybrany portal – najczęściej na tego typu stronach jest możliwość

 

filtrowania wyświetlanych wyników. Można na przykład ustawić nastawy w taki sposób, aby kwota za pojazd mieściła się w danym przedziale, a następnie posortować wyniki według ceny. Innymi przydatnymi filtrami są te, które pozwalają wyłonić jedynie pojazdy z interesującymi cię właściwościami. Na przykład możesz wybrać opcję, aby wyświetlały ci się jedynie samochody z nadwoziem typu “kombi”, w kolorze czarnym, z pięcioma miejscami i z silnikiem benzynowym o mocy nie mniejszej niż 170 koni mechanicznych. Po tym jak wybierzesz już konkretną ofertę – możesz po prostu wpisać maksymalną kwotę jaką jesteś w stanie zapłacić za dany pojazd, a automat będzie regularnie podbijał wylicytowaną kwotę do wyznaczonej przez ciebie granicy. Warto, abyś zapoznał się ze szczegółami działania bezpośrednio na stronie Car Arena.