Abarth 595 do jazdy, gotowi, START

Odrobina adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a jest wręcz niezbędna do tego, by czuć się dobrze we własnej skórze.

Skąd jednak brać te wyjątkowe emocje, które nas definiują? Z dynamicznej jazdy rzecz jasna! A tak niezobowiązująca relacja możliwa jest tylko w połączeniu z tym, co reprezentuje sobą Abarth 595.

Podrasowana pięćsetka

Sylwetka może zdawać się znajoma – twórcy sportowego Abartha czerpią mocno z kultowego Fiata 500, nadając mu jeszcze więcej unikatowych cech. Wydawało się to niemożliwe? A jednak. Chcąc wypuścić na drogi samochód o nieco agresywniejszym wyglądzie, trzeba sięgać po surowsze w wymowie rozwiązania. Mowa rzecz jasna o wszelkiego typu udogodnieniach, które pełnią dwojaką funkcję: z jednej strony podkreślają unikatowy styl Skorpiona, a z drugiej ulepszają jego aerodynamikę. Na ekscytujące momenty podczas jazdy nie trzeba długo czekać – wystarczy wygodnie się rozsiąść, odpalić silnik i ruszyć przed siebie!

Zawsze gotowy do jazdy!

Co ma w sobie Abarth 595, czego nie mają inne samochody tego segmentu? O unikatowych cechach stylu nieco już powiedzieliśmy. Auto, mimo że niewielkie i niepozorne, ma w sobie mnóstwo młodzieńczego wigoru. Na użycie czeka jednostka Turbo Jet o mocy 145 KM, która rozpędza maszynę do 210 km/h. Setka osiągalna jest w zaledwie 7,3 sekundy, a ulepszone zawieszenie daje jeszcze większe poczucie pewności za kółkiem. To mało? Co więc powiecie na zawieszenie Mac-Pherson ze stabilizatorem poprzecznym oraz obniżone sportowe zawieszenie? Jeśli wciąż nie robi to wrażenia, czas przedstawić centrum dowodzenia Abartha: system Uconnect™, dzięki któremu ze zwykłego samochodu Skorpion przemienia się w miejsce rozrywki. Doskonała zabawa gwarantowana za sprawą multimediów, świetnych rozwiązań technicznych, wygodnego wnętrza oraz stylowego, niepowtarzalnego wyglądu. Żaden inny model nie da Ci tyle radości, co Abarth 595.

Aerodynamika to kolejny, ogromny plus modelu. Auto, choć niepozorne z wyglądu, właśnie dzięki takiemu, a nie innemu kształtowi może cieszyć się świetnymi osiągami. Elementy, takie jak spojler, boczne wloty powietrza oraz przedni zderzak zwiększają aerodynamikę pojazdu. Samochód sunie po drodze, za nic mając sobie ograniczenia, a Ty nabierasz pewności, że to jest właśnie TO!