Czy warto sprzedać auto do skupu?

Sprzedaż samochodu nie zawsze jest zadaniem prostym. Szczególnie jeśli auto nie jest najnowsze, ma za sobą niemały przebieg, a i na koncie kilka poważniejszych usterek. Co w takim przypadku? Być może warto rozważyć sprzedaż auta do skupu samochodów. 

Skup aut – kiedy warto rozważyć tę opcję?

Jaki samochód możesz sprzedać w skupie aut? 

Skup aut – kiedy warto rozważyć tę opcję?

Sprzedaż samochodów używanych można przeprowadzić na wiele różnych sposobów. Znacznie prostsze zadanie to jest w przypadku samochodów stosunkowo nowych, bez większych uszkodzeń i wypadków czy kolizji na koncie. Tego typu samochody sprzedają się stosunkowo szybko i tempo przeprowadzenia transakcji często zależy jedynie od ceny, jaką chcesz za samochód uzyskać. Niestety jednak, kiedy chcesz się pozbyć auta o nieco dłuższym przebiegu, wrzucenie ogłoszenia na portal motoryzacyjny nie zawsze załatwi sprawę, często chętnych nie jest tak wielu, a zanim dojdzie do transakcji mija sporo czasu. Dodatkowo musisz zainwestować środki w mniejsze lub większe naprawy. 

Skup aut pomorskie to rozwiązanie, z którego warto skorzystać, jeśli chcesz stosunkowo szybko pozbyć się samochodu, potrzebne ci jest gotówka albo kończy ci się ubezpieczenie OC/AC i nie widzisz sensu w ich dalszym wykupowaniu. O sprzedaży auta w skupie warto pomyśleć także, jeśli samochód brał u dział w wypadku lub kolizji na tyle poważnej, że jakikolwiek remont przed sprzedażą wydaje się mało opłacalny. Oczywiście sprzedaż w skupie aut może wiązać się z uzyskaniem nieco niższej ceny niż w przypadku samodzielnej sprzedaży, natomiast różnice te okazują się nie aż tak duże, kiedy uwzględnić koszty wcześniejszych napraw lub długi okres oczekiwania na sfinalizowanie transakcji. 

Jaki samochód możesz sprzedać w skupie aut? 

Właściwie każdy samochód bez większych problemów można sprzedać w skupie aut. Szczególnie często dochodzi tutaj do sprzedaży aut:

  • używanych – z zaawansowaną listą usterek, sporym przebiegiem;
  • powypadkowych, poważnie uszkodzonych, których remont nie jest opłacalny;
  • poleasingowych – które były objęte kredytem leasingowym, ale przy wymianie floty stały się problemem dla przedsiębiorstwa, którego pracownicy nie mają czasu na przeprowadzanie procesu sprzedaży;
  • starych i zabytkowych – nieatrakcyjne rynkowo, niecieszące się dużym zainteresowaniem, a których właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży;
  • dostawczych – często firmowe, służące do przewozu wielogabarytowych materiałów, towarów.  

Przejrzysta transakcja, minimum formalności i szybki przebieg sprzedaży to podstawowe atuty, które wiele osób skłaniają do sprzedaży auta w skupie.