Co powinno znaleźć się na wyposażeniu nowego samochodu

Nowe samochody z zasady są o wiele bezpieczniejsze od starszych modeli, a wynika to z coraz bogatszego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa czynnego, czyli polegającego na zapobieganiu wypadkom.

Zakup nowego samochodu zawsze wzbudza sporo emocji. Wiąże się z podejmowanym ważnych i przemyślanych decyzji. Dla wielu klientów jednym z priorytetów jest na ogół cena, choć tak na prawdę nie powinnyśmy zwracać tylko na nią uwagę. Dużo istotniejsze jest wyposażenie nowego samochodu, bo to ono będzie decydować o komforcie jazdy i naszym bezpieczeństwie. Co zatem powinno znaleźć się na wyposażeniu nowego samochodu? Oto test na przykładzie nowej Mazdy 6. 

Dane techniczne

Nowe samochody z zasady są o wiele bezpieczniejsze od starszych modeli, a wynika to z coraz bogatszego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa czynnego, czyli polegającego na zapobieganiu wypadkom. W co jest wyposażona nowa Mazda 6, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo na drodze?

Przede wszystkim Mazda 6 wzbogacona jest o pakiet najnowszych technologii bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE. Dzięki niemu jazda jest znacznie przyjemniejsza i odprężająca ponieważ daje kierowcy poczucie pełnej kontroli nad samochodem. Dodatkowo najnowsza generacja silników SKYACTIV to gwarancja połączenia wysokich osiągów z bardzo dobra wydajnością paliwową. Przekłada się to na zwiększenie poczucia kompatybilności kierowcy z autem.

Mazda 6 wyposażona jest również w system informacyjno-rozrywkowy MZD Connect, na który składa się m.in. nawigacja samochodowa. 8-calowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy umożliwia kierowcy dostęp do treści multimedialnych, a jednocześnie pozwala skupić się na kierownicy (szczegółowe informacje dot. wyposażenia nowej Mazdy 6 dostępne są na stronie autoryzowanego dealera Mazda Anndora).

System bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE

System bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE zapewnia kompleksową ochronę przed zagrożeniami, których niestety nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Na ten zaawansowany system składają się:

  • adaptacyjny układ utrzymania stałej prędkości – MRCC, który zapewnia automatyczne utrzymanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu,
  • system rozpoznawania znaków drogowych – rozpoznane znaki drogowe system wyświetla na przedniej szybie, dzięki czemu nie umkną one kierowcy, nawet gdy je przeoczy (wyświetlacz head-up na przedniej szybie),
  • system wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu oraz system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu – system ten „śledzi” znaki poziome na drodze i ostrzega kierowcę, gdy samochód (w sposób niezamierzony) zbacza z wybranego pasa drogi,
  • system monitorowania tzw. martwego pola widzenia kierowcy – dzięki temu samochód widzi rzeczy, których kierowca nie zawsze jest w stanie zobaczyć,
  • SMART CITY, czyli inteligentne wspomaganie hamulców – system ten reaguje na konieczność hamowania szybciej niż kierowca,
  • monitorowanie ruchu poprzecznego przy cofaniu – system obserwuje otoczenie z tyłu i po bokach auta podczas cofania,
  • adaptacyjne diodowe światła przednie – dzięki temu, że reflektory dostosowują się do sytuacji, zapewniają doskonałą widoczność.

Zaawansowane technologie ochrony kierowcy i pasażerów skrywa nadwozie Nowej Mazdy 6, które wyposażone jest w m.in.: kamery parkowania (system kamer 360 stopni), czujniki parkowania z tyłu i przodu czy asystenta pasa ruchu.

Odpowiednie wyposażenie samochodu wzmacnia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów na drodze, dając również większy komfort jazdy.