5 powodów, dla których warto kupić używaną Hondę od dealera

Samochody marki Honda cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Nowe modele kosztują jednak dość dużo, więc większość osób decyduje się na te z drugiej ręki. Teraz można zakupić je także w salonach dealerskich. Oto 5 powodów, dla których warto nabyć używaną Hondę od dealera!

Pewny stan techniczny i prawny

Głównym problemem związanym z zakupem auta używanego jest brak pewności co do jego stanu technicznego. Ryzyko to można jednak praktycznie całkowicie wyeliminować przez zakupienie auta od dealera.

Jeśli chodzi o markę Honda samochody używane oferowane przez dealerów są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym i prawnym. W razie jakichkolwiek usterek są one również naprawiane przed wystawieniem auta na sprzedaż. Dzięki temu klient nie ryzykuje – dokumentację o stanie auta ma do wglądu.

Gwarancja na używane

Kolejny plus zakupu samochodu używanego w salonie dealerskim to możliwość uzyskania gwarancji.

Gwarancja na używane auta obowiązuje na ogół przez pół roku albo rok na określone układy czy komponenty. Jeśli w okresie obowiązywania gwarancji pojawią się jakiekolwiek usterki objęte ochroną gwarancją, naprawy wykonywane są dla klienta bez dodatkowych opłat.

Dodatkowe bonusy dla klienta

Przy kupnie auta używanego klient salonu dealerskiego może również uzyska dodatkowe bonusy.

Do bonusów tych zaliczają się między innymi obniżki na naprawy w ASO oraz na części zamienne, gratisy, na przykład komplet opon zimowych czy gadżety od marki.

Atrakcyjne formy finansowania

Kolejnym plusem jest możliwość skorzystania z dogodnych form finansowania, na przykład kredytu samochodowego czy leasingu auta używanego, gdy na transakcję decyduje się firma.

Dzięki temu kupujący nie musi już udawać się do banku lub firmy leasingowej – wszystkie formalności można załatwić na miejscu.

Tańsze ubezpieczenie samochodu

Przy zakupie używanego auta od salonu dealerskiego klienci mają także możliwość wykupienia taniego ubezpieczenia komunikacyjnego na miejscu – dzięki temu koszty związane z zakupem auta używanego mogą być jeszcze niższe.