Jakie są ceny taksówek w Warszawie

Ceny taxi w Warszawie często uważane są za bardzo wysokie. W rzeczywistości jednak za przejazdy wcale nie trzeba płacić dużo. Na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Taksówka jest drogą metodą transportu, niemniej jednak ma wiele zalet – pozwala na komfortowe dojazdy do celu o każdej porze, także wtedy, gdy inne formy transportu nie są już osiągalne. W Warszawie z taksówek korzysta się często – wybierają je nie tylko sami Warszawiacy, ale również przyjeżdżający do stolicy turyści czy pracownicy w podróżach służbowych. W związku z tym często pojawia się pytanie – jakie są ceny taksówek w Warszawie? Poniżej prezentujemy informacje, które warto poznać!

Ceny taksówek w Warszawie limitowane przez przepisy

Za taksówki w Warszawie nie możemy zapłacić więcej niż mówią na ten temat przepisy uchwalone przez radnych miasta:

  • 1 kilometr drogi na taryfie pierwszej w dni powszednie w godz. 6.00-22.00 – maksymalnie 3 złote
  • 1 kilometr drogi w taryfie drugiej w dni powszednie w godz. 22.00-6.00 oraz w niedziele i święta w ciągu całej doby – maksymalnie 4,5 złotego za 1 kilometr
  • za 1 kilometr drogi w taryfie trzeciej i czwartej przy wyjazdach poza granicę I strefy – odpowiednio 6 złotych i 9 złotych
  • opłata początkowa za zajęcie miejsca w taksówce – 8 złotych

Zatem ceny taksówek w Warszawie nie mogą przekraczać tych wyznaczonych. Naturalnie, mogą być one jednak niższe i zdarza się, że różnice te są spore, na przykład wynoszą nawet kilkadziesiąt groszy pomiędzy korporacjami. Zatem warto je porównać, aby nie przepłacać za dojazdy w stolicy.

Oblicz cenę za taksówkę w Warszawie on-line!

Nie trzeba jednak zgadywać, ile zapłacimy za przejazd taksówką w Warszawie. Aktualnie wiele korporacji udostępnia swoim klientom specjalne aplikacje oraz kalkulatory na swoich stronach internetowych, za pomocą których możemy obliczyć wydatki związane z dojazdem. Jeśli nie mamy pewności co do kosztów, możemy również uzyskać informacje pod numerem telefonu korporacji – wtedy pracownik powinien obliczyć dla nas koszty dojazdy zgodnie z podanymi przez nas punktami wyjazdu oraz dojazdu.