Czy Mitsubishi to trwałe i dobre samochody?

Świat z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to imponująca trwałość tych typowo wyposażonych modeli marki Mercedes i BMW, ale na chwilę obecną ta bardziej imponująca trwałość modeli tej marki, to po części mit. Jednym słowem producenci tacy jak Hyundai i Mitsubishi zyskują na popularności, bo produkują auta dla Europejczyków, które są tymi dobrymi jakościowo i tanimi.

Czy obecnie istnieje jakaś lepsza jakościowo marka?

Nowe samochody Mitsubishi nie są rzecz jasna gorszymi od nowych samochodów BMW, choć różnią się cenami i tymi dopłatami za jakieś dodatkowe systemy. Wyróżnia je też stylistyka wykonania. Mowa tu dokładnie o tym, że nowy Eclipse wygląda inaczej od najnowszego BMW X3, ale w tym sensie jakościowym nie ma różnicy, a przynajmniej nie jest ona znaczną, czyli obydwa te modele mają swoje plusy i minusy.

Może i jeśli podliczy się ich dostatecznie wiele, to któraś z tych opcji wyda się minimalnie lepszą, ale w czasach obecnych nie istnieje coś takiego, jak ta znacząca jakościowa wyższość. Natomiast model Eclipse jest tym tańszym, jeśli chodzi o eksploatację, bo wymiany klocków hamulcowych i amortyzatorów w jego przypadku są tańszymi niż w BMW X3 i właśnie ten bardzo ważny plus może przesądzić o zakupie nowego lub używanego egzemplarza.

Dlaczego model taki jak Pajero nadal istnieje?

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że nowe samochody Mitsubishi to także model Pajero, czyli samochód terenowy, a nie SUV.

Obecnie na rynku nie brakuje aut klasy SUV, a zaczyna brakować prawdziwych samochodów terenowych z napędem na cztery koła i to z tym stałym napędem, który włącza się za pomocą specjalnej dźwigienki. Napęd tego rodzaju to na chwilę obecną coś niemal nie spotykanego, bo teraz mają go tylko niektóre modele marki Jeep i pewne samochody produkcji wschodniej.

Dlatego Pajero jest opcją dobrą lub nawet bardzo dobrą, choć nie wiadomo, czy za jakiś czas nie zniknie ono z oferty. Te zmiany na rynku to w pewnym sensie nic dziwnego, bo ludzie raczej nie potrzebują tego stałego napędu na cztery koła. Zastępuje go sprzęgło typu Haldex, które jest rozwiązaniem wygodniejszym dla dość wielu, bo w jego przypadku niczego nie trzeba robić dźwigienką.

Czy Mitsubishi to i trwałość i styl?

Mitsubishi to modele takie jak Pajero i Lancer EVO, czyli to są motoryzacyjne legendy, które wielu z nas chce mieć. Jeśli zaś chodzi o najnowsze modele Mitsubishi, czyli auta takie jak ASX czy Eclipse to są one atrakcyjnymi dla kierowców w różnym wieku. Mowa tu o tym, że model ASX można docenić za to, że wiele detali stylistycznych łączy go z Lancerem EVO generacji dziesiątej, a model Eclipse jest pociągającym dla młodych kobiet.

Może i nie świadczy to o tej wybitnej trwałości, ale o połączeniu wyróżniających detali z dobrą jakością i z kosztami eksploatacji na akuratnym poziomie. Pozornie wydaje się to być bez znaczenia, ale żyjemy w czasach, w których Volkswagen Passat zmienia się z auta dla ludu w coś na kształt limuzyny dla klasy średniej. Przemiana ta jest odczuwalną w cenie i zmienia priorytety wielu Europejskich kierowców.