peugeot 307 opinie

Peugeot 307 należy do segmentu C, czyli niższej klasy średniej i jest przedstawicielem francuskich aut kompaktowych. Jego produkcja trwała od 2001 do 2008 roku i w tym czasie zdobyła grono zarówno sympatyków jak i przeciwników. Warto wspomnieć, że z roku na rok fabryczne egzemplarze były nieco poprawiane pod względem technicznym, dzięki czemu w 2002 Peugeot 307 zdobył tytuł Samochodu Roku. Ten model jest dość kontrowersyjny, gdyż od początku produkcji sukcesywnie pracował na swoją złą opinię, jednak szukając niedrogiego auta kompaktowego, warto jego wybór wziąć pod uwagę.

Peugeot 307 – opinie

Jednym z najmocniejszych atutów tego modelu, dzięki którym zdobył on grono zwolenników jest bez wątpienia wygląd zewnętrzny. Na jego stylistykę zapracowało elegancko dopracowane nadwozie i przyciągające wzrok duże reflektory nadające drapieżnego charakteru. Największą zmianę auto przeszło w 2005 roku, kiedy zastosowano w nim dużą kratę chłodnicy, co dodało mu nowoczesności. Na uwagę zasługuje również przestronne wnętrze wykończone trwałymi elementami, z dopracowanym każdym detalem. Peugeot dostępny jest w wersji hatchback, sedan, kombi oraz kabriolet i mimo, że ten model zalicza się do aut kompaktowych, może poszczycić się dużą pojemnością bagażnika. W standardowym wyposażeniu można znaleźć poduszki powietrzne, ABS i wspomaganie kierownicy.
Auto dostępne jest w 9 jednostkach napędowych, jednak najbardziej polecanym jest silnik 1.6 o mocy 109 KM. Przy stosunkowo niskim spalaniu w okolicach 7 l, zapewnia przyzwoite osiągi i pozwala na dynamiczną jazdę. W zawieszeniu zastosowano tradycyjne kolumny z przodu i belki skrętne z tyłu, co przekłada się na precyzyjne wchodzenie w zakręt i stabilne prowadzenie auta. Ogólnie podwozie wykonane jest dość solidnie i jego awaryjność jest na takim samym poziomie, co w przypadku podobnych aut tej samej klasy. Warto jednak zwrócić uwagę, że w razie usterki wymiana poszczególnych komponentów jest dość prosta, a części zamienne nie należą do najdroższych. Układ hamulcowy i kierowniczy pozostawia jednak wiele do życzenia i warto regularnie kontrolować jakość tarczy oraz pompy wspomagania.

Peugeot 307- problemy z elektryką

Peugeot 307 został owiany złą sławą ze względu na przypadku samozapłonu wynikające z wadliwej elektryki wspomagania kierownicy. Najpoważniejszą awarią jaka może spotkać użytkowników tego auta, jest usterka komputera BSI. Jego wymiana jest bardzo kosztowna, a system ten steruje niemalże wszystkimi podzespołami w samochodzie, co uniemożliwia dalszą jazdę. Niekiedy, aby doszło do uszkodzenia komputera wystarczy wmontowanie innego radia lub instalacja alarmu. Ogólnie Peugeot 307 uważany jest za dość awaryjne auto, ze względu na nasycenie go elektroniką, jednak poza tym poważniejsze usterki silnika nie występują. Często jednak psują się w nim pojedyncze elementy, które nie wymagają kosztownych napraw i przy odrobinie wiedzy motoryzacyjnej, można je wykonać samodzielnie. Usuwanie usterek o podłożu elektrycznym lepiej jest jednak pozostawić fachowcom, aby nie przysporzyć sobie więcej problemów.